پرسشنامه رایگان نقش باورهای غیرمنطقی در پیش‌بینی سبک‌های مدیریت تعارض مدیران دانشگاه‌های غیرانتفاعی

تاریخ انتشار : 9 دسامبر 2015

banner-questionnaire

پرسشنامه نقش باورهای غیرمنطقی در پیش‌بینی سبک‌های مدیریت تعارض مدیران دانشگاه‌های غیرانتفاعی

امروزه، سازمان­ها رکن اساسی اجتماع را تشکیل می­دهند و آن چه باعث رشد، بالندگی و یا مرگ آن‌ها خواهد شد مدیریت و رهبری است، از این رو هیچ سازمانی نمی‌تواند رشد و توسعه­ی همه جانبه ای داشته باشد، مگر آن که مردانی که آن را اداره می‌کنند بدانند چه کارهای می‌خواهند انجام دهند (نصر اصفهانی، ۱۳۸۰).

 

اغلب مدیران، در جریان کار به دلیل مواجهه با کمبود منابع، اطلاعات نادرست، عدم ­برابری و بی‌عدالتی ونیز تفاوت­های روان شناختی همچون نیازها، باورها، انتظارات و ادراک متفاوت، با موقعیت­های تعارض­آمیز برخورد داشته­ا­ند و این مساله را در سازمان‌های خود به گونه­ای تجربه کرده‌اند (وتن و کمرون،۱۳۸۰) .

تعارض چنانچه درست مدیریت و هدایت شود، می‌تواند نقطه قوتی برای سازمان به حساب آید و نبود آن ممکن است نقطه ضعفی محسوب شود که منجر به ایجاد رخوت، سستی وعدم خلاقیت و در نهایت

بی مسئولیتی در سازمان گردد (کارن و راجیو،۲۰۰۷)

با تو جه به اهمیت تعارض، به عنوان منبع با ارزشی از انرژی‌های آزاد شده انسانی، که می‌تواند در جهت اصلاح جو و محیط سازمانی مورد استفاده قرار گیرد و نقش باورهای غیرمنطقی در هدایت افکار و اعمال شخص، لازم است به این دو مقوله نگاه ویژه ای شود. جست‌وجوهای محقق حاکی از آن بود که تاکنون پژوهشی از این منظر به این دو متغیر (باورهای غیر منطقی و سبک مدیریت تعارض) نگاه نکرده است لذا، امید است این پژوهش بتواند به مدیران کمک کند در کنار سایر عوامل موثر در انتخاب سبک رفتاری در شرایط متعارض، به باورهای غیر منطقی خویش نیز توجه نمایند و اثرات، گرایشات و عادات خود را روی دیگران تحلیل نمایند تا بتوانند آن‌هایی را که موجب دریافت عکس‌العمل منفی می‌شوند را تا حد امکان حذف نمایند و آگاهانه تر سازمان‌های خود را مدیریت نمایند. بنابراین، مساله اصلی پژوهش این است که آیا باورهای غیر منطقی می‌تواند نقشی در پیش بینی سبک مدیریت تعارض داشته باشد یا خیر؟

خصوصیات این پرسشنامه

 نوع فایلتعریف مفهومی و عملیاتی: دارد

نوع فایل نوع فایل: pdf

پایایی تعداد صفحات: ۸

منبع منبع: دارد

تفسیر و توضیحاتتفسیر و نمره گذاری: دارد

دانلود مستقیم و رایگان پرسشنامه نقش باورهای غیرمنطقی در پیش‌بینی سبک‌های مدیریت تعارض مدیران دانشگاه‌های غیرانتفاعی

 

نظرات